Tänases postituses teeme ülevaate Lenovo ThinkPad X390-st, äriklassi sülearvutist, mis on ideaalne kaaslane liikuvale arvutikasutajale. X390 mudelit võib lugeda uuenenud järeltulijaks Lenovo ThinkPad x280-le – viimasele legendaarsele x200 seeria mudelile (esimene oli x200, selle järgnesid X220-X280). Seega on Lenovo x390 kõige väikesemõõtmelisem sülearvuti Lenovo peres, aga erinevalt x200 seeriast, mille ekraani suurus oli 12,5 tolli on X390 13,3 tollise ekraaniga, mis on ehk ka kõige olulisem muutus võrreldes x200 seeria mudelitega (talle järgneb 14” ekraaniga Lenovo ThinkPad X1 Carbon).

Korpus ja disain

X390 koprus ja disain on suures osas sarnane x280-le, see on olnud ka ootuspärane, sest just x280 läbis märkimisväärse uuenduskuuri võrreldes oma varasemate eelkäijatega. Kõige olulisem erinevus võrreldes eelmise mudeliga on kindlasti palju väiksem ekraaniraam, mis teeb x390 modernsemaks ja atraktiivsemaks sülearvutiks, kui seda oli x280. Nagu kõigil ThinkPadidel, on ka ThinkPad X390-l must šassii, korpus on valmistatud magneesiumsulamist ja kaas süsinikkiuga tugevdatud plastikust (käe all sametiselt pehme ja meeldiv). Väikesed metallkorkidega hinged hoiavad ekraani tihedalt kinni ja võimaldavad 180° avanemisnurka. Korpus on tugev ja väänata on põhimõtteliselt võimatu. X390 on läbinud militaarstandardi MIL-STD-810G testid, mis tõestavad selle sülearvuti vastupidavust ja töökindlust.

Ekraan

13.3 tollist X390 mudelit on olemas nii HD TN (1366×768) kui ka 3 erineva FHD (1920×1080) ekraaniga. Võttes luubi alla FHD resolutsiooniga mudelid, siis kõik 3 on iseloomulikult matid js IPS-paneeliga. Kahe heledustugevuseks on 300 cd/m² ja ühel 400 cd/m². Eredaim ekraan on ThinkPad PrivacyGuard ekraan, millel on sisseehitatud ePrivacy lahendus. Samuti on erinevused kahe teise FHD LCD vahel: üks neist toetab puutetundlikkust, teine ​​mitte. Võrreldes X280-ga on X390-l tuntavalt parem värvigamma, mis teeb temast hea abimehe näiteks poolprofessionaalseks fototöötluseks. Tänu matile ekraani pinnale ja kõrgele heledustugevusele on arvuti hästi kasutatav ka välitingimustes – nii varjus kui mõõduka päikese käes.

Graafika

Lenovo X390 on varustatud integreeritud Intel UHD620 graafikagaardiga. See graafikakaart on voolusäästlik ja piisavalt võimekas, et saada hakkama kõikide kontori- ja multimeediarakendustega, ka vanemate mängudega, aga pole kindlasti mõeldud uuemate mängude mängimiseks. Seda ei saa talle ka pahaks panna, sest see äriklassi sülearvuti on loodud siiski mobiilsele kontorikasutajale, mitte mängimiseks (kuigi usb-c olemasolu võimaldab ühendada eGPU, aga see omakorda vähendab arvuti jõudlust).

Protsessor, RAM, SSD

X390 kasutab ultrabookidele mõeldud U tähisega voolusäästlikke protsessoreid. Tegu on 8.nda põlvkonna neljatuumaliste protsessoritega, mis on hea jõudlusega (meie valikus näiteks Intel i5-8365U protsessoriga mudelid), tagades kiire ja sujuva töötamise.

Sarnaselt paljudele teistele on ka Lenovo X390 sülearvuti operatiivmälu (8GB) juba joodetud otse emaplaadile, mis tähendab seda, et seda pole võimalik täiendada. Selle fakti olemasolu tõttu tuleb enne ostu sooritamist otsustada,  kui suure mäluga sülearvutit soovitakse. Tavapärase kontorikasutuse juures on ka 8GB täiesti piisav. 16GB mäluga arvutit soovitame juhul, kui teete väga palju toiminguid ja kasutate palju rakendusi.

Massmäluna kasutavad kõik X390 mudelid SSD-sid mahuga 128, 256, 512 GB või 1 TB. Hetkel leiab meie valikus 256GB SSD-ga mudelid, aga loomulikult on võimalik paigaldada ka suurem SSD, selleks anna meile sellest lihtsalt teada😊

Liidesed ja lisad

X390 on hästi varustatud sülearvuti, millel on olemas 2 USB ja 2 USB-C pesa. Samuti SD- ja ID-kaardilugeja, HDMI, wifi ja Bluetooth. Arvuti laadimine, sarnaselt x280 mudelile, on võimalik USB-C pordist ja eraldi vooluadapteri pesa ei ole, mis on väga mugav. Arvuti on dokitav vasakult küljelt.

Mainimist väärib ThinkPad X390 klaviatuur, mis on kergesti eemaldatav ja vahetatav. Selleks on ainult vaja lahti keerata kaks kruvi, mis on peidetud TrackPointi nuppude all (mida saab eemaldada ilma neid murdmata) ning seejärel libistada klaviatuuri lukust vabastamiseks ja eemaldamiseks tahapoole. Seda funktsiooni ei paku Lenovo ThinkPad X1 Carbon ega ThinkPad T490s. See funktsioon võimaldab kasutajatel asendada sisseehitatud klaviatuur lihtsasti teise klaviatuuriga, millel on erinev paigutus. Klaviatuur ise on põhimõtteliselt sama, mida kasutati ka X280 mudeli puhul.

Touchpad on natuke suurem kui X280 mudelil (10 X 6,5 cm) olles täiesti piisav ja seda on mugav kasutada. Lisaks on Lenovo ThinkPad X390-l olemas tüüpiline ThinkPad TrackPoint.

Lenovo ThinkPad X390 on saadaval ka Yoga versioonina tähistades mõistet “paindlik” – lisaks tavapärase sülearvutina on teda, tänu 360° hingedele, võimalik kasutada ka tahvelarvutina. Yoga on on puutetundliku ekraaniga ja kaasas on ka pliiats.

Kokkuvõtteks

X390 on populaarne valik nende seas, kes hindasid ka x200 seeriat. Kuigi ta on suurema ekraaniga ja natuke raskem (1,22 kg) on tegu siiski väga õhukese ja kiire ning vaikse äriklassi sülearvutiga, mida on ideaalne igale poole kaasa võtta. Matt ja selge ekraan võimaldavad mugavat kasutamist ka välitingimustes, samuti annab turvatunnet vigastuste eest tugev ja paindumatu korpus. Tegu on väga oodatud mudeliga Lenovo perre ja on leidnud tee ka Elektroonika24 klientide lemmikute hulka. Põhimõtteliselt on sellel arvutil olemas kõik, mida ühelt kaasaegselt ja töökindlalt sülearvutilt oodata. Tule ja tutvu X390 mudelitega Elektroonika arvutisalongis aadressil Sõpruse pst 25, Tallinn. Ootame Sind E-R 10-18. Kohtumiseni! 😊