Kui oled teinud enne äriklassi sülearvuti ostu eeltööd ja otsustanud, et just Dell on brändina õige valik Sinu jaoks, siis kindlasti tekib edasi küsimus, et millise mudeliseeria poole peaksid vaatama, mida tähendavad mudeliseeriates ja mudelinimedes kõik need tähed-numbrid jne.
Kuna sülearvutite mudeliseeriates ja mudelinimedes on tihtilugu keeruline orienteeruda siis üritangi siinkohal anda Sulle ülevaate, missugused sülearvutid Dell brändis esindatud on, mida saab välja lugeda mudeliseeriate ja mudelite numeratsioonidest.
Äriklassi liigituvad Latitude, Precision ja XPS mudeliseeria sülearvutid Dell’ilt ja neid me lähemalt vaatamegi.
Mudeliseeriate sihtgruppe ei hakka ma siinkohal pikemalt lahti kirjutama, nende kohta saad pikemalt lugeda siit: Dell Latitude ja Dell Precision.
Latitude mudeliseeria sülearvutid Dell’ilt
Kuni 2017 aastani kasutas Dell kõigi Latitude mudeliseeria mudelite ees E-tähte, millest edaspidistes mudelites loobuti. E-tähistabki üheltpoolt Latitude mudeliseeriat ja teiseltpoolt ka seda, et kõigile E-seeria mudelitele sobib üks ja sama dokkimissüsteem.
Nagu ülaltoodud lingilt näed, leiab Dell Latitude tootesortimendist 3000, 5000, 6000 ja 7000 mudeliseeria, mille sihtgrupid ja erinevused olen seal ka välja toonud.
Kui esimese numbriga on asi selge, see näitab mudelinimes mudeliseeriat (sihtgruppi), siis mida tähendavad järgnevad kolm numbrit? Pane nüüd tähele kuna see aitab sul leida lihtsamalt ja kiiremalt huvipakkuvad sülearvutid Dell’ilt.
Teine number mudelinimes tähistab ekraani suurust. Number 2 tähistab 12 tollist ekraani, number 3 tähistab 14 tollist ekraani ja number 5 tähistab 15 tollist ekraani. Näiteks Dell Latitude E7250 puhul on teiseks numbriks 2 ja see tähendab, et tegemist on 12 tollise sülearvutiga. Seega kui Sul on kindel soov väikese 12 tollise sülearvuti järele, siis tasub vaadata mudelite poole, kus teiseks numbriks mudelinimes on 2 (nt E5250, E7240, E7250 jne).
Kolmas number mudelinimes tähistab sülearvuti generatsiooni ehk põlvkonda. Dell Latitude põlvkonnad kattuvad Inteli Core i-seeria protsessorite põlvkondadega. Näiteks Dell Latitude E7250 puhul on kolmandaks numbriks 5 ja see viitab viienda põlvkonna protsessorile, milleks on 2015 aastal arvutitesse jõudnud protsessor koodnimega Broadwell. Täpsema ülevaate protsessoritest ja nende põlvkondadest leiad “Kas kasutatud laptopid ja nende protsessorid on piisavalt võimekad?” postitusest.
Neljas number mudelinimes tähistab seadme tüüpi. Enamasti on see 0 ehk tegemist on traditsioonilise sülearvutiga aga mõnikord esineb ka variatsioone. Näiteks number 5 viitab eemaldatava klaviatuuriga ehk 2-in-1 seadmele (nt Dell Latitude 7275) ja number 9 viitab pööratavale ekraanile. Postituse kirjutamise hetkel pole need näited veel väga aktuaalsed kuna kasutatud sülearvutite valdkonnas 7 põlvkond on alles jõudmas meie tootevalikusse ja läheb veel aega enne kui 7 ja 9 põlvkond asendavad täielikult hetkel e-poes ja esinduskaupluses müügil olevad sülearvutid. Aga sellegipoolest on hea teada, mida need viimased numbrid mudelinimes tähistavad.
Precision mudeliseeria sülearvutid Dell’ilt
M-täht mudelinime ees tähistab mobiilset tööjaama ja seda kasutas Dell kuni 2014 aastani. Seega sealt edasi tulevad Precision mudeliseeria sülearvutid Dell’ilt ilma M-täheta.
M-tähega mudelinimedes tähistab esimene number ekraani suurust. Siinjuures on oluline teada, et erinevalt Latitude mudeliseeriast number 4 tähistab 15 tollist ekraani ja number 6 tähistab 17 tollist ekraani.
Alates 2015 aastast leiab Dell Precision tootesortimendist aga juba 3000, 5000 ja 7000 mudeliseeria.
Sarnaselt Latitude mudeliseeriale tähistab teine number mudelinimes ekraani suurust ja kolmas number sülearvuti põlvkonda. Vahe on selles, et sülearvuti põlvkond ei kattu protsessori põlvkonnaga nagu Latitude puhul. Näiteks Dell Precision 3510 kolmas number viitab sülearvuti esimesele põlvkonnale aga kasutusel on seal Inteli Core i-seeria protsessorite 6. põlvkond koodnimega Skylake. Seega mudelinime põhjal saab järeldada, et tegemist on antud mudeliseeria 1 põlvkonnaga aga see ei näita protsessori põlvkonda. Samas ole keeruline ka protsessori põlvkonda välja selgitada kuna alati on toote juures välja toodud info protsessori kohta ja protsessori esimene number näitab alati ära protsessori põlvkonna. Näiteks kui Dell Precision 3510 juures on märgitud protsessoriks Intel i7-6820HQ, siis esimene number 6 viitabki protsessori põlvkonnale ja nendest saab endiselt pikemalt lugeda siin.
XPS mudeliseeria sülearvutid Dell’ilt
Dell XPS sülearvutite puhul on asi väga lihtne, kui räägime ekraani suurusest. Mudelinimes olev number tähistabki ekraani suurust, näiteks Dell XPS 12 on 12 tollise ekraaniga sülearvuti, Dell XPS 13 on 13 tollise ekraaniga sülearvuti jne. Lihtne ja loogiline, eks.
Aga XPS mudelinimi on tegelikult kaheosaline, lisaks eeltoodule on olemas 4 kohaline numeratsioon, millest loogikat ja järjepidevat süsteemsust on keeruline leida. Et kõiki erisusi mitte välja tuua, siis soovitan alati XPS puhul korraks otsa vaadata toote tehnilistele andmetele. Sealt saad kiiresti ülevaate ka kasutusel oleva protsessori põlvkonnast. Kui näiteks Dell XPS 13 puhul on protsessoriks märgitud Intel Core i5-6200U, siis esimene number viitabki protsessori põlvkonnale ehk antud juhul 6. põlvkonna Inteli Core i-seeria protsessorile koodnimega Skylake.
Loodetavasti aitab antud postitus Sul natuke paremini mudeliseeriate ja mudelinimede virvarris orienteeruda ning leiad kiiremini üles Sind huvitavad sülearvutid Dell brändilt kui ühelt hinnatumalt äriklassi sülearvutite tootjalt.
Ja loe meie blogist ikka erinevate Dell sülearvutite detailsemaid ülevaateid ka, üritan aja jooksul kirjutada ülevaate kõikidest olulisematest meil müügil olevatest sülearvutitest. Nende põhjal saad konkreetsetest mudelitest veelgi parema ettekujutuse, mis omakorda lihtsustab ostu sooritamist 😉